Informacje o zespole

Pudzian Band – ta muzyka ma moc. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

Marta | dnia: 20-11-2020 | skomentuj

Pudzian Band – ta muzyka ma moc. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

Screen Youtube / Teledysk do utworu: Jesteś wszystkim co dziś mam

Oceń


Pudzian Band to zespół wykonujący muzykę disco polo i dance. Jego liderem i wokalistą jest Krystian Pudzianowski, młodszy brat słynnego strongmana, Mariusza Pudzianowskiego. Formacja zyskała popularność w całym kraju dzięki takim głośnym hitom jak „Płonie ogień w nas”, „Bądź wierna mi”, „Całuj mnie do rana”, „Mój Aniele” czy „Jesteś wszystkim co dziś mam”. Sprawdźcie, czy wiecie o niej wszystko.

Wszystko o: Pudzian Band

Data i miejsce założenia: 2005, Polska
Gatunek: disco polo, dance
Członkowie: Mariusz Pudzianowski, Krystian Pudzianowski, Anna Brzozowska, Ross Tweedy
Instagram: @pudzian_band

  Zobacz także  


Historia

Zespół Pudzian Band powstał w 2005 roku z inicjatywy strongmana, Mariusza Pudzianowskiego i jego młodszego brata Krystiana. Początkowo wykonywał muzykę w stylistyce pop-rock. Wkrótce jednak postanowił zwrócić się w kierunku disco polo. W latach 2006-2007 grupa zaczęła jeździć w trasy koncertowe. Zaczęła również pojawiać się na licznych festiwalach, koncertach i w programach telewizyjnych. Formacja słynie z tego, że jej koncertom towarzyszą profesjonalne tancerki oraz widowiskowe efekty pirotechniczne. Obecnie zespół występuje nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Dużą popularność grupie przyniosły między innymi utwory „Bądź wierna mi”, „Cała sala” i „Mój Aniele”. Do tej pory formacja nagrała dwie płyty – w 2007 roku ukazał się krążek zatytułowany „Po prostu sobą bądź, a w 2013 roku zespół zaprezentował album „Tak to czuję”.

Informacje o wokaliście

Krystian Pudzianowski urodził się w 1981 roku. Nie poprzestaje na karierze muzycznej. Podobnie jak jego starszy brat, Mariusz, w 2019 roku postanowił spróbować swoich sił w MMA i podczas Free Fight Federation zmierzył się z medalistą mistrzostw świata w kulturystyce, Radosławem Słodkiewiczem. Jest związany z Paulą Pecurą.
Dodaj komentarz