Informacje o zespole

Poparzeni Kawą Trzy – grupa o dziennikarskich korzeniach. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

Marta | dnia: 21-01-2021 | skomentuj

Poparzeni Kawą Trzy – grupa o dziennikarskich korzeniach. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

AKPA

Oceń


Poparzeni Kawą Trzy to polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza pop-rocka i ska, który powstał z inicjatywy dziennikarzy Radia Zet oraz RMF FM. Znany jest między innymi z takich utworów jak „Byłaś dla mnie wszystkim”, „Okrutna, zła i podła”, „Wezmę cię” czy „Szukam cię wszędzie”. Występował na wielu festiwalach, w tym na Przystanku Woodstock i TOPtrendy. Przekonajcie się, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: Poparzeni Kawą Trzy

Data i miejsce założenia: 2005, Polska
Gatunek: pop-rock, ska
Członkowie zespołu: Roman Osica (wokal, saksofon), Krzysztof Zasada (gitara, wokal), Marian Hilla (saksofon tenorowy, wokal), Wojciech Jagielski (perkusja), Mariusz Gierszewski (gitara basowa), Piotr Sławiński (trąbka), Jacek Kret (puzon)
Instagram: @poparzenikawatrzy

  Zobacz także  

Historia

Zespół został założony w 2005 roku głównie przez dziennikarzy Radia Zet i RMF FM podczas konferencji prasowej w Sejmie. W 2011 roku ukazał się jego pierwszy album studyjny zatytułowany „Musculus Cremaster”. Niedługo później formacja wystąpiła na festiwalu TOPtrendy, gdzie otrzymała nagrodę dziennikarzy. W 2011 roku zespół wziął udział w odbywającym się w Hajnówce konkursie Przebojem na antenę, gdzie zdobył nagrodę główną. Rok później wziął udział w konkursie na polski przebój mistrzostw Europy w piłce nożnej – jego utwór nie wygrał, ale znalazł się w finałowej dziesiątce. W 2013 roku grupa wydała drugi album „Wezmę cię” z utworem „Byłaś dla mnie wszystkim”, który stał się hitem. W 2014 roku zespół był nominowany w konkursie „Największe przeboje roku” podczas festiwalu TOPtrendy. W 2019 roku ukazał się trzeci krążek, „Zakochaj się we mnie”.

Dodatkowe informacje

W zespole znajduje się trzech dziennikarzy związanych z Radiem Zet – Roman Osica, Wojciech Jagielski i Mariusz Gierszewski. W skład zespołu wchodzi również dziennikarz radia RMF FM, Krzysztof Zasada.
Dodaj komentarz