Kim jest?

Phoebe Tonkin - serialowa syrena. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

Patrycja | dnia: 19-05-2022 | skomentuj

Phoebe Tonkin - serialowa syrena. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

Materiały promocyjne serialu

Oceń


Phoebe Tonkin to australijska aktorka i modelka, która doskonale znana jest z ról w takich produkcjach jak "H2O - wystarczy kropla" oraz "Pamiętniki Wampirów". Jak dobrze ją znacie? 

Wszystko o: Phoebe Tonkin 

Pełne imię i nazwisko: Phoebe Jane Elizabeth Tonkin
Data i miejsce urodzenia: 12 lipca 1989, Sydney 
Zawód: aktorka, modelka 
Partner: Paul Wesley (2013-2017; rozstanie), Alex Greenwald (partner od 2020-obecnie)
Dzieci: brak 
Wzrost: 172 cm 
Waga: ok. 55 kg 
Instagram: @phoebejtonkin

Wczesne lata 

Phoebe ma młodszą siostrę - Abby. Jej rodzice od dzieciństwa zachęcali ją do uczestniczenia w różnego rodzaju kursach np. baletu, tańca współczesnego czy hip-hopu. W wieku 12 lat zainteresowała się aktorstwem i zapisała się na kurs w Australian Theatre for Young People w Wharf Theatree. Uczęszczała na wiele prywatnych zajęć aktorskich, brała udział w przedstawieniach i szkolnym festiwalu szekspirowskim, w którym wygrała w 2005 roku. 

  Zobacz także  

Kariera 

Zadebiutowała w 2006 roku w serialu "H2O - wystarczy kropla" w roli Cleo Sertori. To dało jej przepustkę do światowej kariery. Na swoim koncie ma również role w takich produkcjach jak "Tajemny krąg", "Pamiętniki wampirów", "The Originals" czy "Bloom". Jest również modelką - wielokrotnie pozowała dla katalogów i magazynów, takich jak "Miss Vogue" czy "Harper's Bazaar". 

Życie prywatne 

Była związana m.in. z Tomem Feltonem, Edem Westwickiem oraz Josephem Gordonem-Levittem. Najdłużej związana była z Paulem Wesleyem, kolegą z planu (2013-2017). W 2020 roku potwierdziła, że spotyka się z Alexem Greenwaldem - muzykiem. 
Dodaj komentarz