Kim jest?

Natalie Portman – gwiazda filmu „Czarny łabędź”. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

Marta | dnia: 25-10-2020 | skomentuj

Natalie Portman – gwiazda filmu „Czarny łabędź”. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

flickr.com/Gage Skidmore/CC BY-SA 2.0

Oceń


Natalie Portman jest amerykańsko-izraelską aktorką teatralną i filmową. Znana jest między innymi z takich głośnych produkcji jak „Leon Zawodowiec”, „Gwiezdne wojny: część I – Mroczne widmo”, „Jackie”, „Thor” czy „Bliżej”. Jest laureatką Oscara za rolę w filmie „Czarny łabędź”. Ma też na swoim koncie dwa Złote Globy i nagrodę BAFTA. Sprawdźcie, czy wiecie o niej wszystko.

Wszystko o: Natalie Portman

Pełne imię i nazwisko: Natalie Hershlag
Data i miejsce urodzenia: 9 czerwca 1981, Jerozolima, Izrael
Zawód: aktorka
Partner: Benjamin Millepied (2012-)
Dzieci: Aleph (2011), Amelia (2017)
Wzrost: 160 cm
Waga: 50 kg
Instagram: @natalieportman

  Zobacz także  

Kariera

Natalie Portman w dzieciństwie została odkryta przez agenta i zaczęła występować w reklamach. W 1994 roku otrzymała swoją pierwszą rolę w filmie „Leon Zawodowiec” w reżyserii Luca Bessona, w którym wystąpiła u boku Jeana Reno. Przyniosła jej ona uznanie krytyków i pierwszy rozgłos. Wkrótce zaczęła pojawiać się w kolejnych dużych produkcjach, takich jak „Gorączka” z Alem Pacino, „Marsjanie atakują” czy „Wszyscy mówią: kocham cię!” Woody’ego Allena. W 2000 roku po raz pierwszy była nominowana do Złotego Globu za występ w filmie „Wszędzie, byle nie tu”. Prawdziwy przełom nastąpił jednak, gdy przyjęła propozycję zagrania królowej Amidali w trzech kolejnych częściach „Gwiezdnych wojen” - „Mroczne widmo”, „Atak klonów” i „Zemsta Sithów”. W 2005 roku otrzymała Złoty Glob oraz nominację do Oscara za rolę w „Bliżej”. Tę drugą statuetkę przyznano jej w 2011 roku za kreację w „Czarnym łabędziu”.

Życie prywatne

Aktorka naprawdę ma na nazwisko Hershlag. Nazwisko Portman, które przyjęła, było panieńskim nazwiskiem jej babci. W 2012 roku wyszła za tancerza Benjamina Millepieda. W 2011 roku urodził się ich syn Aleph, a w 2017 roku na świat przyszła ich córka, Amalia.
Dodaj komentarz