Kim jest?

Michael Caine – gwiazda Wbrew regułom. Wiek, wzrost, waga, żona, dzieci

Marta | dnia: 24-11-2022 | skomentuj

Michael Caine – gwiazda Wbrew regułom. Wiek, wzrost, waga, żona, dzieci

Wikimedia.org

Oceń


Michael Caine to brytyjski aktor filmowy i teatralny, producent filmowy i autor. W 2000 roku otrzymał tytuł szlachecki nadany mu przez królową Elżbietę II. Zobaczcie, ile o nim wiadomo. 

Wszystko o: Michael Caine 

Urodzony jako: Maurice Joseph Micklewhite Jr. 
Pełne imię i nazwisko: Sir Michael Caine 
Data i miejsce urodzenia: 13 marca 1933, Rotherhithe, Londyn 
Zawód: aktor, reżyser, scenarzysta, producent filmowy, pisarz 
Partnerka: Patricia Haines (1954-1958; rozwód), Shakira Baksh (żona 1973-obecnie)
Dzieci: Dominique (1956), Natasha (1973)
Wzrost: 188 cm 
Waga: ok. 86 kg 
Instagram: brak

Wczesne lata 

Urodził się jako syn Ellen Frances Marie i Maurice'a Josepha Micklewhite'a Sr. Miał młoddzego brata Stanleya Victora i starszego przyrodniego brata Davida Williama Burchella (oboje nie żyją). Krótko pracował jako urzędnik i posłaniec wytwórni filmowej. W latach 1952-1954 służył w 7 Pułku Piechoty British Army w Niemczech i brał udział, czynny, w wojnie w Korei. Kiedy powrócił do domu po wojnie - postanowił zostać aktorem. 

  Zobacz także  

Kariera 

Zmienił nazwisko na Caine, aby było łatwiejsze do zapamiętania i bardziej charakterystyczne. Rozpoczynał od roli epizodycznych, ale szybko udało mu się zdobyć główne role. Zagrał w produkcjach niezwykle uznanych, takich jak "Wbrew regułom", "Hannah i jej siostry" czy "Człowiek, który chciał być królem". Świetnie sprawdzał się także w komedii np. grając w produkcji "Miss Agent". Jeśli chcecie więcej wiedzieć o jego karierze - sprawdźcie w filmografii poniżej. 

Życie prywatne 

W 1954 ożenił się z Patricią Haines, z którą ma córkę Dominique. Rozwiódł się w 1958 roku. W 1973 roku poślubił Shakirę (z domu Baksh), Miss Gujany 1967. Para doczekała się córki - Natashy. 
Dodaj komentarz