Kim jest?

Jan Vertonghen - reprezentant Belgii. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Mateusz | dnia: 23-01-2023 | skomentuj

Jan Vertonghen - reprezentant Belgii. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Wikimedia / CC BY-SA 3.0 / soccer.ru

Oceń


Jan Vertonghen (a właściwie Jan Bert Lieve Vertonghen) urodził się 24 kwietnia 1987 w Sint-Niklaas. Jest belgijskim piłkarzem, który występuje na pozycji środkowego obrońcy. Obecnie reprezentuje barwy klubu Anderlecht Bruksela.

Wszystko o: Jan Vertonghen

Imię i nazwisko: Jan Bert Lieve Vertonghen
Zawód: piłkarz
Data i miejsce urodzenia: 24 kwietnia 1987 / Sint-Niklaas
Wzrost: 189 cm
Waga: 88 kg
Żona: Sophie de Vries (od 2014)
Dzieci: trójka
Instagram: @jvertonghen

  Zobacz także  

Kariera

Pierwszymi klubami w karierze Jana Vertonghena były VK Tielrode, Beerschot AC i AFC Ajax. To właśnei w barwach tego ostatniego klubu zaczął zawodową karierę i szybko dał się poznać jako jeden z najlepszych obrońców ligi holenderskiej (grał zarówno w Ajaxie, jak i na wypożyczeniu w RKC Waalwijk). Dobre występy zaowocowały w 2012 roku transferem do angielskiego Tottenham Hotspur, gdzie zawodnik występował do roku 2020. W latach 2020-2022 doświadczony obrońca reprezentował barwy klubu SL Benfica, a w 2022 wrócił do Belgii, gdzie został zawodnikiem Anderlechtu Bruksela. Vertonghen to także reprezentant Belgii, który w kadrze zadebiutował w 2007 roku. W momencie powstawania tego tekstu jest piłkarzem z największą liczbą występów w reprezentacji Belgii. Na swoim koncie ma między innymi Mistrzostwo Holandii czy 3. miejsce na Mistrzostwach Świata w Rosji (2018).

Życie prywatne

Prywatne życie piłkarza można śledzić między innymi dzięki jego mediom społecznościowym, gdzie chętnie dzieli się zdjęciami rodziny. Jego żoną od 2014 roku jest Sophie de Vries, a para ma trójkę dzieci.
Dodaj komentarz