Informacje o zespole

Florence + The Machine - indie rockowy zespół. Historia, członkowie, płyty

Patrycja | dnia: 24-02-2022 | skomentuj

Florence + The Machine - indie rockowy zespół. Historia, członkowie, płyty

flickr.com

Oceń


Florence and the Machine (często zapisywany jako Florence + The Machine) to brytyjski zespół indie rockowy, który powstał w 2007 roku. Bardzo szybko udało im się przebić i zyskać sławę na rynku muzycznym. Zobaczcie, jak dobrze znacie historię zespołu Florence + The Machine.

Wszystko o: Florence and the Machine 

Rok założenia: 2007 
Pochodzenie: Londyn, Wielka Brytania 
Gatunek: indie rock, pop, rock 
Skład: Florence Welch, Robert Ackroyd, Loren Humphrey, Isabella Summers, Tom Monger, Aku Orraca-Tetteth, Dianne Douglas, Hazel Mills, Cyrus Bayandor 
Byli członkowie: Christopher Lloyd Hayden, Mark Saunders, Rusty Bradshaw 

  Zobacz także  

Historia 

Florence początkowo występowała z Isabellą Summers i koncertowały pod długimi nazwami, dlatego skrócono to do "Florence+The Machine". Oficjalnie założono zespół w 2007 roku i od tego czasu rozpoczęto tworzenie hitów, które grane są do dzisiaj np. "Kiss with a Fist". W 2009 roku wydany został debiutancki album "Lungs". W 2014 roku z kolei pojawiła się płyta "Ceremonials", a na niej takie przeboje jak "What the Water Gave Me" czy "Shake It Out". Niedługo później, bo w 2015 roku, zapowiedziano wypuszczenie płyty "How Big, How Blue, How Beautiful". Na ich koncie jest jeszcze płyta "High as Hope", a w 2022 roku wypuszczono piosenkę "King", która promować ma nowy album Florence. 

 
Dodaj komentarz