Informacje o zespole

Evanescence – dwukrotni zdobywcy Grammy. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

Marta | dnia: 26-01-2021 | skomentuj

Evanescence – dwukrotni zdobywcy Grammy. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

flickr.com/Justin Higuchi/CC BY 2.0

Oceń


Evanescence to amerykański zespół rockowy, który powstał w 1995 roku. Jego liderką i wokalistką jest Amy Lee, która jako jedyna z obecnego składu zespołu występuje z nim nieprzerwanie od początku jego działalności. Formacja ma na swoim koncie dwie nagrody Grammy. Popularność zapewniły jej takie przeboje jak „Bring Me To Life”, „My Immortal” czy „Going Under”. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Evanescence

Data i miejsce założenia: 1995, Little Rock, USA
Gatunek: heavy metal, metal alternatywny, gothic metal, post grunge
Członkowie zespołu: Amy Lee (wokal, instrumenty klawiszowe), Troy McLawhorn (gitara rytmiczna), Tim McCord (gitara basowa), Will Hunt (perkusja), Jen Majura (gitara prowadząca)
Instagram: @evanescenceofficial

  Zobacz także  

Historia

Zespół został założony w 1995 roku w Little Rock przez wokalistkę i pianistkę Amy Lee oraz gitarzystę Bena Moody’ego. Na przestrzeni lat skład zespołu wielokrotnie ulegał zmianie. W 2003 grupa podpisała kontrakt z wytwórnią Wind-up Records i nagrała swój debiutancki album studyjny „Fallen”. Znalazł się na nim między innymi singiel „Bring Me To Life”, który stał się jednym z największych przebojów zespołu. Płyta przyniosła formacji dwie nagrody Grammy i sprzedała się w 17 milionach egzemplarzy. W 2004 roku ukazał się pierwszy koncertowy krążek „Anywhere but Home”, który również odniósł duży sukces. Dwa lata później zespół wydał drugi album studyjny zatytułowany „The Open Door”, który sprzedał się w nakładzie 5 mln egzemplarzy. W 2009 roku ukazała się trzecia płyta „Evanescence”, która nie odniosła już tak dużego sukcesu, jak jej poprzedniczki. W 2017 roku grupa wydała czwarty i ostatni do tej pory krążek, „Synthesis”.

Nagrody i wyróżnienia

Evanescence w 2004 otrzymało dwie nagrody Grammy – w kategoriach „Best New Artist” oraz „Best Hard Rock Performance” za utwór „Bring Me To Life”. Później zespół był nominowany do tej statuetki jeszcze pięciokrotnie. Jest równiez laureatem NRJ Music Award, Nagrody Echo, Nagrody Kerrang!, Danish Music Award, Billboard Music Award, World Music Award i MTV Australia Award.
Dodaj komentarz