Kim jest?

Emma Stone – gwiazda „La La Land”. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partner

Marta | dnia: 27-09-2020 | skomentuj

Emma Stone – gwiazda „La La Land”. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partner

flickr.com

Oceń


Emma Stone to amerykańska aktorka, która należy do grona największych gwiazd kina. Pomimo młodego wieku ma już na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, w tym Oscara, Złoty Glob i nagrodę BAFTA, które otrzymała za rolę w muzycznym filmie „La La Land”. Gwiazda jest również znana z innych hollywoodzkich produkcji, takich jak „Faworyta” czy „Służące”. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Emma Stone

Pełne imię i nazwisko: Emily Jean Stone
Data i miejsce urodzenia: 6 listopada 1988, Scottsdale, USA
Zawód: aktorka
Partner: Andrew Garfield (2011-2015), Dave McCary (2019-)
Dzieci: brak
Wzrost: 168 cm
Waga: 52 kg
Instagram: @emmastone

  Zobacz także  

Kariera

Emma Stone pierwsze kroki na scenie zaczęła stawiać już jako nastolatka – występowała wówczas w Valley Youth Theatre w Phoenix. Wkrótce zaczęła brać udział w castingach i pierwszą rolę otrzymała w 2005 roku w serialu „The New Patridge Family”. Na dużym ekranie zadebiutowała w 2007 roku w filmie „Supersamiec”. Później przez długi czas występowała głównie w filmach komediowych, takich jak „Króliczek”, „Duchy moich byłych” czy „Zombieland”. Przełom w jej karierze nastąpił w 2010 roku, gdy otrzymała angaż w komedii „Łatwa dziewczyna”. Za główną rolę Olive była nominowana do Złotego Globu, Złotego Popcornu i Teen Choice Awards. Kolejną ważną produkcją w jej karierze był „Niesamowity Spider-Man”, w którym wcieliła się w postać Gwen Stacy. W 2017 roku gwiazda otrzymała Oscara za rolę w musicalu „La La Land”, w którym wystąpiła u boku Ryana Goslinga.

Życie prywatne

Aktorka w latach 2011-2015 była związana z Andrew Garfieldem, którego poznała na planie filmu „Niesamowity Spider-Man”. W 2017 roku związała się z twórcą filmowym Dave’em McCarym. Para zaręczyła się w 2019 roku.
Dodaj komentarz