Kim jest?

Ed Harris – gwiazda Pollocka. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Marta | dnia: 28-11-2022 | skomentuj

Ed Harris – gwiazda Pollocka. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

wikimedia.org

Oceń


Ed Harris to amerykański aktor, reżyser i producent filmowy. Czterokrotnie nominowany był do Oscara. Oprócz gry w filmach - często również zajmuje się reżyserowaniem filmów i gra w teatrze. 

Wszysto o: Ed Harris 

Pełne imię i nazwisko: Edward Allen Harris 
Data i miejsce urodzenia: 28 listopada 1950, Englewood 
Zawód: aktor, reżyser, producent filmowy, scenarzysta 
Partnerka: Amy Madigan (żona 1983-obecnie)
Dzieci: Lily Dolores 
Wzrost: 175 cm 
Waga: ok. 72 kg 
Instagram: brak

Wczesne lata 

Urodził się w Englewood w New Jersey. Wychowywał się z dwoma braćmi - Paulem i Robertem. W 1969 roku ukończył Tenafly High School, gdzie grał w drużynie futbolowej, pełniąc funkcję kapitana drużyny w swoim ostatnim roku. Trenował lekkoatletykę na Uniwersytecie Columbia. W 1971 roku przeniósł się, wraz z rodziną, do Nowego Meksyku i odkrył tam, jak bardzo fascynuje go teatr. Studiował na University of Oklahoma. Po kilku udanych rolach przeprowadził się do Los Angeles,  zapisał się do California Institute of the Arts, gdzie spędził dwa lata i ukończył z tytułem licencjata sztuk pięknych w 1975 roku. 

  Zobacz także  

Kariera 

Swoją karierę zaczynał od teatru, aż w latach 70. zaangażowano go do filmu "Śpiączka". Najbardziej znane produkcje, w jakich się pojawił, to m.in. "Apollo 13", "Truman Show" czy "Pollock". Czterokrotnie nominowany do nagrody Oscara. Więcej o jego karierze możecie znaleźć niżej w zakładce "filmografia". 

Życie prywatne 

W 1983 roku pobrał się z aktorką Amy Madigan. Para doczekała się córki - Lily Dolores. 
Dodaj komentarz