Informacje o zespole

Daft Punk – twórcy głośnego Get Lucky. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

Marta | dnia: 24-01-2021 | skomentuj

Daft Punk – twórcy głośnego Get Lucky. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

wikipedia.org/Pod k/CC BY-SA 3.0

Oceń


Daft Punk to francuski zespół muzyczny, który tworzą Thomas Bangalter i Guy-Manuel de Homem-Christo. Artyści wykonują muzykę z elektroniczną z pogranicza gatunków house i funku. Słyną z tego, że podczas publicznych występów noszą futurystyczne hełmy oraz rękawice przywodzące na myśl roboty. Do ich największych przebojów należą między innymi „Get Lucky”, „Around the World”, „One More Time” i „Lose Yourself to Dance”. Zespół jest wielokrotnym Laureatem Grammy. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Daft Punk

Data i miejsce założenia: 1992, Francja
Gatunek: funk, house, disco
Członkowie zespołu: Thomas Bangalter, Guy-Manuel de Homem-Christo
Instagram: @daftpunk

  Zobacz także  

Historia

Zespół został założony w 1992 roku przez Thomasa Bangaltera i Guy-Manuela de Homem-Christo. Rok później muzycy nagrali demo, które wysłali do szkockiej wytwórni Soma Qualiry Recordings. W 1994 roku ukazał się ich pierwszy singiel „The New Wave”, a w następnym roku kolejny, „Da Funk”, który odniósł duży sukces. Wkrótce duet podpisał kontrakt z Virgin Records i wydał swój debiutancki album zatytułowany „Homework”, który sprzedał się w blisko 2 mln egzemplarzy. Od tej pory grupa stała się jednym z najważniejszych przedstawicieli francuskiego house’u. W 1999 roku artyści zaczęli występować w charakterystycznych hełmach oraz rękawicach. Następnie ukazały się albumy „Discovery” (2001) i „Human After All” (2005) – ten drugi trafił na 1. miejsce zestawienia Billboard Electronic Albums. W 2006 roku zespół wystąpił w Warszawie podczas Summer Of Music Festival. W 2009 roku skomponował ścieżkę dźwiękową do filmu „Tron: Dziedzictwo”. W 2013 roku grupa podpisała kontrakt z Columbia Records i rok później wydała promowany singilem „Get Lucky” album „Random Access Memories”, który przyniósł jej pięć nagród Grammy.

Nagrody i wyróżnienia

Daft Punk w 2014 roku otrzymał łącznie pięć nagród Grammy za album „Random Access Memories” oraz singiel „Get Lucky”. Jest również laureatem m.in. Billboard Music Award, World Music Award, Brit Award, NRJ Music Award, UK Festival Award i DJ Award for DJ’s Band of the Year.
Dodaj komentarz