Informacje o zespole

D-Bomb – czyli grupa z Bartkiem Padyaskiem na czele. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

Marta | dnia: 16-11-2020 | skomentuj

D-Bomb – czyli grupa z Bartkiem Padyaskiem na czele. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

AKPA

Oceń


D-Bomb to grupa wokalno-taneczna wykonująca muzykę z pogranicza disco polo i dance. Jej liderem, wokalistą i jedynym stałym członkiem jest Bartosz Padyasek. Zespół zyskał ogólnopolską popularność dzięki takim hitom jak „Jesteś ideałem”, „O Ela, Ela”, „Do końca naszych dni” czy „Oczy pełne łez”. Koncertuje nie tylko w Polsce, ale również za granicą – między innymi w Stanach Zjednoczonych, Niemczech oraz Włoszech. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: D-Bomb

Data i miejsce założenia: 1996, Polska
Gatunek: disco polo, dance
Członkowie: Bartosz Padyasek, Tomasz Iracki, Sebastian Kowalczyk
Instagram: @dbomb_bartek

  Zobacz także  


Historia

Zespół został założony w 1996 roku w Warszawie przez braci Bartosza i Jarosława Padysaków. W 1997 roku grupa zadebiutowała albumem „Moja gra”, który odniósł duży sukces i był nominowany do nagród Dance Music Award. Wkrótce klipy zespołu zaczęły się pojawiać w programach emitowanych na antenie stacji telewizyjnych Grupy Polsat, a formacja zaczęła występować w całej Polsce. W 1999 roku zespół nagrał drugą płytę zatytułowaną „Back Again” i otrzymał nagrodę Dance Music Award. W 2000 roku skład zespołu zasiliła wokalistka Agnieszka Krupa, z którą D-Bomb nagrał trzeci album „Cały świat należy do nas”. Rok później do zespołu dołączył Michał Rejniak, który współpracował z zespołem do 2004 roku. Od tego czasu do 2007 roku w skład zespołu wchodzili Bartosz Padyasek, Agnieszka Krupa oraz tancerze. Od 2007 roku jedynym stałym członkiem formacji jest Bartosz Padyasek. W 2008 roku zespół zadebiutował na Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie.

Płyty

Zespół wydał do tej pory siedem albumów studyjnych: „Moja gra” (1997), „Back Again” (1999), „Cały świat należy do nas” (2000), „Cztery” (2001), „Kameleon” (2002), „Jak Narkotyk” (2006) oraz „Lubię kiedy” (2013).
Dodaj komentarz