Kim jest?

Czesław Mozil - autor "Maszynki do świerkania". Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona

Patrycja | dnia: 28-08-2020 | skomentuj

Czesław Mozil - autor "Maszynki do świerkania". Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona

AKPA

Oceń


Czesław Mozil to duńsko-polski piosenkarz, autor tekstów, kompozytor, akordeonista i aktor dubbingowy. Jest liderem polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa. Znany jest również dzięki swojej roli jurora w „X Factor”. Jak dobrze go znacie? 

Wszystko o: Czesław Mozil 

Pełne imię i nazwisko: Czesław Stefan Mozil 
Data i miejsce urodzenia: 12 kwietnia 1979, Zabrze 
Zawód: piosenkarz, kompozytor 
Partnerka: Dorota Zielińska (żona od 2016 - obecnie)
Dzieci: brak 
Wzrost: 165 cm 
Waga: brak informacji 
Instagram: @czeslaw.mozil.oficjalne 

Młodość 

Urodził się w Zabrzu. Jego ojciec pochodził z Ukrainy, a rodzina matki mieszkała na Śląsku. Kiedy miał pięć lat, wyjechał z rodzicami i młodszą siostrą do Danii. Pomimo emigracji koncertował i przyjeżdżał chętnie do Polski. Kiedy miał 28 lat zdecydował, że zostaje na stałe. Polsce - najpierw zamieszkał w Krakowie, a potem w Warszawie. Przed rozpoczęciem kariery muzycznej pracował m.in. przy roznoszeniu gazet czy w McDonald’s. 

 

  Zobacz także  

Kariera 

W 2000 roku, wraz z przyjaciółmi, założył zespół Tesco Value. Grupa wydała dwie płyty i w 2004 roku zakończyła działalność. W 2008 roku wydał debiutancki album „Debiut”. W 2010 roku wydał album studyjny, drugi, o tytule „Pop”. W 2011 z kolei wydał trzeci album „Czesław Śpiewa Miłosza”. Na swoim koncie ma więcej płyt i wylansował takie przeboje jak „Maszynka do świerkania” czy „Poszukaj męża”. Był jurorem w programie „X Factor”. Prowadził audycję w Esce Rock i Radiu Zet. Wydał również autobiografię „Nie tak łatwo być Czesławem”. 

Życie prywatne 

W 2016 roku poślubił Dorotę Zielińską, z którą współtworzy marki odzieżowe np. „Cześć i Sława by Mozil”. 
Dodaj komentarz