Informacje o zespole

Cliver – muzyka, która porywa do tańca. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

Marta | dnia: 10-11-2020 | skomentuj

Cliver – muzyka, która porywa do tańca. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

AKPA

Oceń


Cliver to zespół wykonujący muzykę disco polo. Tworzy go czterech muzyków, których podobnie brzmiące imiona – Czarek, Arek, Darek i Jarek – są czystym dziełem przypadku. Grupa znana jest z takich przebojów jak „Moje ciało oszalało”, „Pokaż jak się kręcisz”, „Zaufaj mi” czy „Ruszaj mała” i ma na swoim koncie wiele sukcesów oraz nagród. Przekonajcie się, czy wiecie o niej wszystko.

Wszystko o: Cliver

Data i miejsce założenia: 2002, Ciechanów
Gatunek: disco polo
Członkowie: Cezary Hajdacki, Dariusz Szczepański, Arkadiusz Spociński, Jarosław Szmigielski
Instagram: @cliverofficial

  Zobacz także  


Historia

Zespół został założony w 2002 roku w Ciechanowie przez Cezarego Hajdackiego – głównego twórcę muzyki, tekstów i aranżacji piosenek. Początkowo grupę tworzył również Dariusz Szczepański, a niedługo później dołączyli do niej Arkadiusz Spociński i Jarosław Szmigielski. O zespole zrobiło się głośno dzięki udziałowi w castingu organizowanym przez formację Weekend. Ich walkę o zwycięstwo przedstawiono w programie TVN „Uwaga. Kulisy sławy”. Wówczas ukazał się utwór „Chodź kochanie (reaktywacja)”. Następnie zespół nagrał takie przeboje jak „Zaufaj mi”, „Inny świat” czy „Kropla łzy”. W 2007 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu zatytułowana „Kanikuły”. Dwa lata później grupa nagrała kolejny album „Pokaż jak się kręcisz”, na którym znalazły się takie utwory jak „Nimfomanka” czy „Weekend playboya”.

Nagrody i wyróżnienia

W 2009 roku Cliver zajął 2. miejsce w kategorii „Najlepsze Płyta Roku” oraz 3. miejsce w kategorii „Teledysk Roku” w plebiscycie programu Bandżo. Rok później w tym samym plebiscycie zdobył 2. miejsce w kategorii „Duet Roku”. W 2011 roku został nagrodzony w plebiscycie telewizji Tv Disco w kategorii „Przebój Disco Polo”, a także zajął 3. miejsce podczas Disco Hit Festival w Kobylnicy.
Dodaj komentarz