Informacje o zespole

Boys – słynna formacja disco polo. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

Marta | dnia: 19-10-2020 | skomentuj

Boys – słynna formacja disco polo. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

AKPA

Oceń


Boys to polski zespół wykonujący utwory z pogranicza gatunku disco polo i różnych gatunków muzyki tanecznej. Jego liderem jest Marcin Miller, który nie tylko pełni funkcję wokalisty, ale jest również kompozytorem utworów i autorem tekstów. Grupa jest znana między innymi z takich hitów jak „Szalona”, „Wolność”, „Figo Fago”, „Nie ma gwiazd” czy „Łobuz”. Sprawdźcie, czy wiecie o niej wszystko.

Wszystko o: Boys

Data i miejsce założenia: 1990, Prostki
Gatunek: disco polo
Członkowie: Marcin Miller (śpiew), Jan „Jovan” Cieniewicz (taniec, śpiew), Andrzej „Blomis” Jabłoński (taniec, śpiew), Marcin „Vanil” Dardziński (taniec, śpiew)
Instagram: @zespolboys

  Zobacz także  

Historia

Zespół został założony w 1991 roku w Prostkach nieopodal Ełku. Początkowo występował w lokalnych klubach, między innymi w El Dorado w Zimnej. W 1992 roku grupa wypuściła pierwszą kasetę zatytułowaną „Dziewczyna marzeń”, która w dużej mierze została nagrana w garażu. Znalazł się na niej utwór „Wolność”, który później stał się hitem grupy. Wraz z kolejnymi koncertami i przebojami zespół stawał się coraz bardziej popularny. Wkrótce zaczął nagrywać w profesjonalnych studiach. Prawdziwy przełom nastąpił w 1996 roku, gdy ukazała się płyta „Łobuz i drań”, która zapewniła zespołowi status jednej z najważniejszych formacji wykonujących muzykę disco polo. Boys wydali kilkadziesiąt płyt, wśród których można znaleźć takie jak: „Extra!” (2000), „Biba” (2001), „Jumpreza” (2003), „Na lajcie” (2007), „XXX” (2010) i „25 lat” (2017).

Nagrody i wyróżnienia

Zespół zdobył wiele nagród. W 1995 roku otrzymał nagrodę podczas festiwalu w Opolu. Rok później zdobył trzy statuetki Victoria ‘96. Jest wielokrotnym laureatem Grand Prix na festiwalu w Ostródzie – ma na koncie między innymi nagrody w kategoriach „zespół roku”, „utwór roku” (za „Nie wierz jej”), „wokalista roku”, a także nagrody publiczności, za całokształt twórczości, nagrodę jubileuszową 10-lecia oraz nagrodę słuchaczy radia IRN.
Dodaj komentarz