Informacje o zespole

Bobi – zespół Darka Maty. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

Marta | dnia: 12-11-2020 | skomentuj

Bobi – zespół Darka Maty. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

Screen z teledysku Mona Lisa/YouTube

Oceń


Bobi to zespół wykonujący muzykę disco polo, który działa na polskiej scenie muzycznej od 1998 roku. Jego założycielem, liderem i wokalistą jest Dariusz Mata, znany również pod pseudonimem artystycznym „Bobi”. Formacja słynie z takich przebojów jak „Heja hej”, „Niezwykła lady”, „Jak się bawić, to się bawić”, „Cudny aniele” czy „Dziewczyna taka jak ta”. Przekonajcie się, czy wiecie o niej wszystko.

Wszystko o: Bobi

Data i miejsce założenia: 1997, Okuniew
Gatunek: disco polo
Członkowie: Dariusz Mata (śpiew)
Instagram: brak

  Zobacz także  

Historia

Zespół został założony w 1997 roku w znajdującej się pod Warszawą miejscowości Okuniew. Liderem grupy jest Darek Mata, posługujący się również pseudonimem artystycznym Bobi. W 1997 roku ukazał się debiutancki album zespołu zatytułowany „Chłopak na niepogodę”. Muzyk w 1998 roku wystąpił na festiwalu muzyki tanecznej w Katowickim Spodku, gdzie zaprezentował pochodzące z pierwszej płyty utwory, między innymi „Chłopak na niepogodę” i „Tyle Słońca. W 1999 roku na rynku pojawił się kolejny album „Szesnaście lat”, a rok później ukazała się płyta „Bo z dziewczynami”. W 2001 roku zespół wydał album zatytułowany „Taki Bobi” zawierający przebój „Być przy Tobie”. W ciągu kolejnych lat kariery wokalista dużo koncertował i występował w programach telewizyjnych. W 2010 roku Bobi nagrał płytę „2010” z piosenkami „Noce gorące” i „Dziewczyna taka jak ta”. W 2014 roku ukazał się album „Halo Halo”.

Pozostałe osiągnięcia

Chociaż zespół nie zdobył wielu nagród i wyróżnień, odnotował na swoim koncie inne sukcesy. Bobi występuje na ogólnopolskim festiwalu muzyki tanecznej Disco Hit Festiwal w Kobylnicy. Pojawił się również w programie „Rozmowy w toku” prowadzonym przez Ewę Drzyzgę.
Dodaj komentarz