Kim jest?

Billy Bob Thornton – nie tylko Zły Mikołaj. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Marta | dnia: 06-12-2022 | skomentuj

Billy Bob Thornton – nie tylko Zły Mikołaj. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Materiały promocyjne filmu

Oceń


Billy Bob Thornton to amerykański aktor, ale również perkusista i wokalista zespołu The Boxmasters. Zobaczcie, jak wiele o nim wiecie. 

Wszystko o: Billy Bob Thornton 

Pełne imię i nazwisko: William Robert Thornton 
Data i miejsce urodzenia: 4 sierpnia 1955, Hot Springs, Arkansas 
Zawód: aktor, reżyser, muzyk 
Partnerka: Melissa Lee Gatlin (1978-1980; rozwód), Toni Lawrence (1986-1988; rozwód), Cynda Williams (1990-1992; rozwód), Pietra Dawn Cherniak (1993-1997; rozwód), Angelina Jolie (2000-2003; rozwód), Connie Angland (2014-obecnie)
Dzieci: Amanda, William, Henry James, Bella
Wzrost: 178 cm 
Waga: ok. 85 kg 
Instagram: brak

Wczesne lata 

Urodzony jako najstarszy z czterech synów Billy'ego Raya Thorntona i Virginii Roberty Faulkner Thornton. Wychowywał się z trzema młodszymi braćmi: Jimmym Donem, Jamesem Beanem i Johnem Davidem. Chciał profesjonalnie zajmować się baseballem - chciał zagrać w Kansas City Royals. Pracował przy układaniu asfaltu, a następnie podjął studia psychologiczne na Henderson State University w Arkadelphia, ale przerwał je po dwóch semestrach.

W 1981 roku zamieszkał w Los Angeles, aby zacząć karierę jako aktor i scenarzysta. Grał na perkusji i śpiewał w zespole Tres Hombres w miejscowych barach. Dorabiał m.in. w telemarketingu, na farmie wiatrowej i restauracji typu fast food. 

  Zobacz także  

Kariera 

Pierwszy raz na ekranie pojawił się w produkcji "Krew łowcy", a następnie w "Człowieku, który zerwał 1000 łańcuchów". Najbardziej znany jest ze swoich ról w produkcjach takich jak "Fargo", "Zły Mikołaj" czy "Blizny przeszłości" (do ostatniego filmu to on zajmował się scenariuszem, a także reżyserią). Więcej o jego karierze filmowej możecie przeczytać niżej, w jego filmografii. 

Jest perkusistą i wokalistą zespołu The Boxmasters. 

7 października 2004 roku otrzymał gwiazdę na Hollywood Walk of Fame. 

Życie prywatne 

Był kilkukrotnie żonaty: z Melissą Lee Gatlin, Cyndą Williams, Toni Lawrence, Pietrą Dawn i Angeliną Jolie. Od 2003 roku związany jest z Connie Angland, którą poślubił w 2014 roku. Ma córkę Amandę ze związku z Melissą Lee Gatlin, dwóch synów: Williama i Henry'ego Jamesa ze związku z Pietrą Dawn Cherniak, a także córkę Bellę z Connie Angland. Z Angeliną Jolie adoptował syna Maddoxa, ale po rozstaniu aktorka pozbawiła go praw rodzicielskich. 

Cierpi na lęk przed lataniem samolotem i przed antykami, a także zmaga się z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi. 
Dodaj komentarz