Kim jest?

Antonio Banderas – filmowy macho. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka, dzieci

Marta | dnia: 07-10-2020 | skomentuj

Antonio Banderas – filmowy macho. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka, dzieci

wikipedia.org

Oceń


Antonio Banderas to hiszpański aktor, reżyser, producent filmowy, a także piosenkarz. Pomimo upływu lat wciąż należy do grona najpopularniejszych gwiazd hiszpańskiego oraz amerykańskiego kina. Międzynarodową sławę przyniosły mu role w takich głośnych produkcjach jak „Desperado”, „Maska Zorro”, „Wywiad z wampirem” czy „Mali agenci”. Był nominowany do Oscara za rolę w filmie „Ból i blask”. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Antonio Banderas

Pełne imię i nazwisko: José Antonio Domínguez Bandera
Data i miejsce urodzenia: 10 sierpnia 1960, Malaga, Hiszpania
Zawód: aktor
Partner: Ana Leza (1987-1996), Melanie Griffith (1996-2015)
Dzieci: Stella Banderas (1996)
Wzrost: 174 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @antoniobanderasoficial

  Zobacz także  

Kariera

Antonio Banderas kształcił się w School of Dramatic Art w Madrycie. Początkowo wystąpował w hiszpańskim Teatrze Narodowym. W 1982 roku zagrał w filmie „Labirynt namiętności” w reżyserii Pedra Almodóvara. Następnie otrzymał role w kilku kolejnych filmach wspomnianego reżysera, takich jak „Matador”, „Prawo pożądania”, „Kobiety na skraju załamania nerwowego” oraz „Zwiąż mnie”. Udział w tych filmach otworzył przed aktorem drzwi do hollywoodzkich produkcji. Największą popularność przyniosła mu rola nieobliczalnego muzyka w filmie Roberta Rodrigueza „Desperado” z 1995 roku. Banderas międzynarodową sławę zdobył również dzięki roli w „Masce Zorro”, w której wcielił się w postać głównego bohatera i wystąpił u boku Anthony'ego Hopkinsa oraz Catherine Zety-Jones. W 2019 roku aktor otrzymał Złotą Palmę za występ w filmie „Ból i blask”. Za tę kreację był również nominowany do Oscara.

Życie prywatne

Gwiazdor w latach 1987-1996 był związany z Aną Lezą. W 1996 roku poślubił Melanie Griffith. W tym samym roku urodziła się ich córka, Stella del Carmen. Aktor jest również ojczymem Dakoty Johnson i Alexandra Bauera. W 2015 roku rozwiódł się z żoną.
Dodaj komentarz