Kim jest?

Ania Wyszkoni - była wokalistka zespołu "Łzy". Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

Redakcja PinkWall | 13-03-2020 | skomentuj

Ania Wyszkoni - była wokalistka zespołu "Łzy". Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

AKPA

Oceń


Ania Wyszkoni jest polską piosenkarką, która wykonuje muzykę z pogranicza popu i rocka. Przez prawie 15 lat występowała jako wokalistka zespołu „Łzy”, dzięki któremu w ogóle jej popularność się rozpoczęła.

Wszystko o: Ania Wyszkoni

Pełne imię i nazwisko: Anna Maria Wyszkoni
Data i miejsce urodzenia: 21 lipca 1980, Tworków
Zawód: piosenkarka
Partner: Adam Piguła (rozwód), Maciej Durczak
Dzieci: Tobiasz (2001), Pola (2012)
Wzrost: 162 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @annawyszkoni_official

Kariera – zespół Łzy

W 1996 roku została wokalistką zespołu Łzy. W tym samym roku wydali kasetę demo, z której piosenki emitowano w kilku rozgłośniach radiowych. W 1998 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu „Łzy” pod tytułem „Słońce”.
W 2000 roku zaproszono ją na nagranie do programu „Szansa na sukces”. Zaśpiewała tam piosenkę  z repertuaru grupy Myslovitz - „Długość dźwięku samotności”. Wygrała ten odcinek.
Drugi album, dzięki piosenkom „Agnieszka już dawno...”, a także „Narcyz się nazywam” odniósł wielki sukces i tak rozpoczęła się wielka kariera Wyszkoni i zespołu „Łzy”. Wylansowali również takie hity jak „Oczy szeroko zamknięte” czy „Julia, tak na imię mam”. W 2010 roku postanowiła zakończyć karierę z zespołem i skupić się na karierze solowej.

  Zobacz także  


Kariera solowa

W 2009 roku wydała swój pierwszy solowy singiel „Czy ten pan i pani”. Zapowiadało to również jej debiutancki album solowy, „Pan i Pani”, wydany w tym samym roku. Utwory jakie wylansowała za jego pomocą to m.in. „Z ciszą pośród czterech ścian” i „Lampa i sofa”.
W 2010 roku wydała piosenkę „Wiem, że jesteś tam”, a w 2011 kolejne dwie piosenki: „Graj chłopaku graj” i „Po to jesteś tu”.
W karierze solowej wylansowała również „W całość ułożysz mnie”, „Nie chcę cię obchodzić” czy „Mimochodem”.
Brała udział w programie „Taniec z gwiazdami” - zajęła 2. miejsce tańcząc z Janem Klimentem.

Życie prywatne

27 grudnia 2001 roku urodziła syna Tobiasza, z małżeństwa z Adamem Pigułą, z którym jest rozwiedziona. Obecnie związana jest ze swoim menedżerem – Maciejem Durczakiem, z którym ma córkę Polę.
W 2016 roku zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy, guza tarczycy.
Dodaj komentarzagnieszka~ 13-03-2020

Fajna kobieta...